HAKKIMIZDA

Akıncigil şirketler grubunun bir üyesi olan AKSUN Tarımsal Ürünler A.Ş. yaş/kuru sebze ve meyve ihracatına 1989 yılında başlamıştır.

Ürün yelpazesi oldukça geniş olan Aksun müşterilerine 47 çeşit ürünü,bir çok çeşit ambalajlama imkanı ile sunmaktadır. Her ürün için sahip olduğu farklı paketleme sistemlerini geniş kapsamlı hijyen kurallar çerçevesinde uygulamakta olan AKSUN A.Ş. ambalajları müşteri taleplerine göre özel olarak hazırlayabilmektedir. Bilgisayarlı etiketlendirme sistemleriyle paketlenen 250 gramlık sunumlardan başlayıp 1'er tonluk jumbo paketlemelere kadar çıkabilen çeşitli ambalaj sunumları ile Aksun A.Ş. müşterilerine talepleri doğrultusunda hizmet verebilmektedir.

Müşterilerine kalite ve sağlık açısından daha kontrollü ürün hizmeti vermek amacı ile günden güne kendini ve mevcut sistemini geliştirerek ISO 22000:2005 ; GLOBALGAP ; BRC ve IFS sertifikalarını almıştır.

Diğer bir taraftan Aksun A.Ş. almış olduğu sertifikasyon ile kendi tesisinde organik ürün işleme yetkisine sahip olup, 2010 yılından beri müşterilerine BIO ürünler sunmaktadır. Yakın gelecek için ise AKSUN’nun en büyük hedefi “insan sağlığı” unsurundan dolayı her geçen gün daha da önemli hale gelen BIO ürün satışlarında Pazar payını arttırmaktır.

Aksun bir çok ürün yelpazesine hem “Konvensiyonel” hem “Endüstriyel” hem de “Bio” ürün satışı yapmakta olup,sezonluk anlaşmalar ile bir çok süpermarketin direk tedarikçisi konumundadır.

90’lı yılların başında sadece Avrupa pazarında satış yapmakta olan AKSUN şu anda Avrupa’nın her ülkesine, Asya’ya,Amerika,Avusturalya’ya ve Rusya’ya kadar dünyanın her yerine hava,kara ve deniz yolu ile ulaşabilmektedir.

İhracatın önemli bir hizmeti daha olan taşımacılık sektörünü kardeş firmaları ile kapıdan kapıya teslim şeklinde yapabilen AKSUN A.Ş.'nin hedefi müşterilerine sunduğu kaliteli ürünü zamanında ve en iyi koşullarda teslim etmektir. Kendi grup şirket bünyesinde bulunan soğutuculu tırların da avantajı ile Aksun, “haftalık parsiyel kapı teslimi” işlerde her geçen gün hizmetindeki başarısı ile adından daha çok söz ettiren firma konumuna gelmiştir.

Aksun firması ile talep ettiğiniz ürünü sezon süresince dilerseniz her hafta sadece 1 palet olacak şekilde, istediğiniz ambalaj ve etiketleme çeşidi ile üstelik de gümrüklenmiş bir şekilde kapınıza teslim alabilirsiniz. Organizasyonu zor olan bu “Extra Servis Ağını” 2006 senesinden beri başarı ile gerçekleştiren Aksun’u rakiplerinden ayıran en belirgin özelliklerden bir tanesidir budur.

10000 m² lik bir kapalı alana sahip olan AKSUN A.Ş.'nin aynı zamanda bünyesinde 2200 m²lik soğuk hava ve sezon başı ürünlerde kullanılmak üzere özel olarak inşa edilmiş sarartma odaları da mevcuttur.

Paketleme tesisindeki makinalarda ise otomatik boylama,tartma,paketleme ve paletleme imkanına sahip olan Aksun bölgede yetiştiriciliği en çok olan narenciyede ise 6 aylık bir sezon içerisinde 20.000 tonun üzerinde narenciye ihracatı yapmaktadır. Mart ayı itibariyle narenciye sezonunu sonlandıran Aksun,hem karpuz,kayısı,kiraz,incir,üzüm gibi yaz meyvelerini hem de domates soğan,patates gibi 12 ay bulunan sebzelerin ihracatına devam etmektedir.
Narenciyenin yanı sıra diğer tüm yaş/kuru sebze ve meyve paketleme işlemlerini de Avrupa standartlarına uygun bir şekilde bilgisayar teknolojisi ile gerçekleştiren AKSUN A.Ş.; yılın 12 ayı müşterilerine sunduğu toplam 47 çeşit ürün mevcuttur.

Yıllardır hem güvenilirliği hem de kalitesi ile iç ve dış piyasada bilinen ve tercih edilen bir marka olmayı başaran Aksun her firması ile “İse birlikte başlayıp, uzunca yıllar birlikte çalışmayı başarmaktadır”

Henüz Aksun’la işbirliğine başlamadıysanız, çok geç kalmadan profesyonel satışı ekibimiz ve lezzetli ürünlerimiz ile tanışmanız dileği ile….