Hakkımızda Anlatacağımız Çok Şey Var

Hikayemiz, 1980 yılında kurulan Akıncıgil Şirketler Grubu’nun ortaklıktan ayrılarak artık kendi ayakları üzerinde durmaya karar verdiği 1989 yılında başlamıştır.

Öncesinde özellikle yaş meyve sebze taşımacılığında uzmanlaşan 1989 yılına geldiğinde ise, isimleri Akın Nakliyat ve Petronak Taşımacılık olan 2 nakliye şirketinin kuruluşunu gerçekleştirmiş ve tamamı kendisine ait olan ilk serüvenin adımlarını atmıştır.

Başarılarını, başka bir sektöre yapılacak olan doğru bir yatırım ile perçinlemek isteyen Akıncıgil Şirketler Grubu’nun 1994 yılında artık yeni bir üyesi olacaktır.

Akıncıgil’in Ak’ı ile İngilizce’de Güneş anlamına gelen “sun” kelimelerinin birleşmesi ile kurulan Aksun’un doğuş hikayesi işte tam olarak burada başlamaktadır.

Sağ ve sol kolları Petronak Taşımacılık ve Akın Nakliyat olan, kalbinde Akıncıgil’in ilkelerini benimsemiş grubun yeni üyesi Aksun’un, edindiği misyon artık bağlı olduğu grubu uluslararası platformda temsil etmek olacaktır. Yol aldığı paydaşları ile birlikte her yıl yeni başarılara imza atan Aksun’un dünyaya uzanan lezzet yolculuğu şu anda toplamda 22.800m²’si kapalı olan üretim alanında devam etmektedir.

Her ürünün özelliklerine uygun üretim standardizasyonu ile 4 farklı ana paketleme hattı bulunan Aksun’un bunun yanı sıra daha küçük ambalaj taleplerini karşılamak için bünyesinde 12 adet fileleme, girsac ve flowpack makinesi mevcuttur.

250 gramlık aç bitir paket sunumundan 1’er tonluk jumbo ambalaja kadar birçok farklı çeşit paketlemeyi bünyesinde bulunduran Aksun’un aynı zamanda organik üretim belgesi de mevcuttur.

En taze ürünleri otomatik makine parkurundan geçirerek istenilen boy, renk ve kalite ayrımı yaparak kutusunun içine koyan Aksun, dünyanın birçok noktasına kendi markası ile hizmet vermektedir.

Sebze ve meyvenin ilham veren tazeliğinden kopmadan kendi araç filosunun desteğini de arkasına alan Aksun ürünleri, komple araç veya parsiyel şekilde gümrüğü çözülmüş olarak müşterilerine kapıdan kapıya teslim edebilmektedir.

Eğer hala yollarımız dünyanın herhangi bir ülkesinde kesişmediyse; ürünlerin lezzetine ve Aksun’la iş yapmanın tadına varmak için sizlerle buluşmayı sabırsızlıkla bekliyoruz.

Çevrecilik Doğamızda Var

Aksun, ihraç edeceği ürünlerin üretim süresinde üreticileri ile ortaklaşa ilaçlama programları yürütmektedir. Bu sayede gereğinden fazla ilaç kullanımına karşı mücadele etmekte, farkındalık yaratmakta; hem çevreyi hem de insan sağlığını önemseyen bir misyon üstlenmektedir.

Bunun yanı sıra çevreci yapısı olan firma, tesisini de bu yönde yapılandırmakta ve geliştirmektedir.

Sahip olduğu Nano-Teknoloji sayesinde, üretim prosesinde aydınlanmak için elektrik kullanımı yerine gün ışığından yararlanmakta ve doğa dostu olmaya devam etmektedir.

Çatısında yer alan güneş enerjisi panelleri ile kendi elektrik enerjisini kendisi üretmekte olan Aksun, aynı zamanda sahada ve çatıdaki yağmur sularını toplayan özel drenaj sistemi ile su tasarrufu sağlamaktadır.