Kalite Yönetim Sistemleri
Kalite yönetim sistemimizin temelinde gıda güvenliğinden ödün vermeden paketlediğimiz ürünleri en taze haliyle müşteriler ile buluşturmak ve memnuniyetlerini en üst seviyede tutmak yer almaktadır.

Bunu başarmak içinse ihtiyacımız olan şeylerin başında her türlü kalite yönetim standartdizasyonuna hakim, yeniliğe ve gelişime açık ekip arkadaşları ile bir aile gibi çalışmak gerektiğine inanmaktayız.

İşte tam da bu noktada ürünün bahçeden alımından, hasadına, üretime, kalite kontrolünden, sertifikasyon sürecine kadar geçen tüm süreçte birbirine entegre şekilde çalışan 18 ziraat/gıda mühendisimiz ile birlikte yol almaktayız.

Yürüdüğümüz bu yolda kendimizi geliştirmenin sonu olmadıgına inandığımızdan , her fırsatta görev tanımlarına göre departmanları uygun eğitim programlarına dahil etmekte, sahip oldugumuz kalite belgelerindeki yenilikleri takip etmekte, ve firmamıza yeni standardizasyon kazandırmayı amaçlamaktayız.

Şuanda firmamızın bünyesinde yurtdışındaki bir çok süpermarketin gıda güvenliği standartdını karşılamakta olan; ISO 22:000, BRC,IFS,Globalgap, TN, Grasp, Sedex, Smeta gibi bir çok sertifikasyon yer almakta olup, bizler her geçen gün üzerlerine yeni standartlar ekleyerek kendimizi daha da geliştirmeye hedeflemekteyiz.

Ayrıca; Kullanmakta oldugumuz microsoft yazılımı ile birlikte tüm departmanlar arasında tam otomasyon sağlanmış olup, her bir üreticimiz için güncel konumlar, ağaç sayısı, ilaçlama bilgileri , analiz sonuçları , yıl bazında sıcaklık kayıtları ve verimlilik raporları geriye dönük 10 yıllık verileri karşılaştırma tabloları ile birlikte kayıt altına alınmaktadır.

Tüm ürün alımlari, hasat süreçleri, hasat öncesi ve sonrası analiz raporları, iç ve dış piyasa sevkiyat sıralamaları online kayıtlar ile tam zamanlı olarak tutulmakta olup ; gün sonu üretim raporları yine aynı sistem üzerinden eşleştirilmektedir. Her üreticinin tanımlanmış kodları, üretim ve çıkış lotları , kalite sonuç raporları sistemde kayıtlı olup bitmiş ürün üzerine uygulanan barkod etiketi ile izlenebilirlikte de hiç bir aksaklık yaşanmadan ürünller müşterilere sunulmaktadır.

Bahçeden sofraya kadar devam eden bu heyecan dolu yolculuğumuzda ; bizler şuna inanıyoruz ki müşterilerimiz Aksun ürünüyle renklenen sofralarından ne kadar mutlu kalkarsa; bizlerde o kadar başarılı oluyoruz.

Nice keyifli sofralara birlikte oturmak dileğiyle...