Kalite Yönetim Sistemleri
Kalite yönetim sistemimizin temelinde gıda güvenliğinden ödün vermeden paketlediğimiz ürünleri en taze haliyle müşteriler ile buluşturmak ve memnuniyetlerini en üst seviyede tutmak yer almaktadır.

Bunu başarmak içinse ihtiyacımız olan şeylerin başında her türlü kalite yönetim standardizasyonuna hakim, yeniliğe ve gelişime açık ekip arkadaşları ile bir aile gibi çalışmak gerektiğine inanmaktayız.

İşte tam da bu noktada tarladan başlayarak üretimi kontrol altına tutmak, ürünü; müşteri istekleri, yasal mevzuat ve şartlara uygun güvenli son ürün haline getirmek, çalıştığı çevreyi koruyarak kaynaklarını en az fire oluşturacak şekilde kullanmak amacıyla Meyve sebze üretimi, Paketleme ve Satışı konularında faaliyet gösteren firmamız mevcut kalite ve gıda güvenliği sistemi ve kültürünü geliştirmeyi TEMEL İLKE edinmiştir. Bu amaca ulaşmak için tüm proses aşamalarında ve nihai üründe; Uygulanabilir Şartlara, İlgili yasal mevzuat şartlarına, ürün özgünlüğü (otantisite) şartlarına, müşteri isteklerine, sektör gerekliliklerine, Kalite ve Gıda Güvenliği Yönetim Sistemi (ISO 22000, IFS, BRCGS, GLOBALGAP, TN, GRASP, SMETA vb.) şartlarına ve AKSUN TARIM A.Ş. tarafından belirlenmiş şartlara vb. uyacağımızı ve etkinliğini sürekli iyileştireceğimizi taahhüt ederiz.

Ürünün bahçeden başlayarak, hasadına, üretime, kalite kontrolden sertifikasyon sürecine kadar geçen tüm süreçte birbirine entegre şekilde çalışan 18 ziraat/gıda mühendisimiz ile birlikte yol almaktayız. Yürüdüğümüz bu yolda kendimizi geliştirmenin sonu olmadığına inandığımızdan, her fırsatta görev tanımlarına göre departmanları uygun eğitim programlarına dahil etmekte, sahip olduğumuz kalite belgelerindeki yenilikleri takip etmekte ve firmamıza yeni standardizasyon kazandırmayı amaçlamaktayız.

Ayrıca; Kullanmakta olduğumuz Microsoft yazılımı ile tüm departmanlar arasında tam otomasyon sağlanmış olup, her bir üreticimiz için güncel konumlar, ağaç sayısı, ilaçlama bilgileri, analiz sonuçları, yıl bazında sıcaklık kayıtları ve verimlilik raporları geriye dönük 10 yıllık verileri karşılaştırma tabloları ile birlikte kayıt altına alınmaktadır.

Tüm ürün alımları, hasat süreçleri, hasat öncesi ve sonrası analiz raporları, iç ve dış piyasa sevkiyat sıralamaları online kayıtlar ile tam zamanlı olarak tutulmakta olup; gün sonu üretim raporları yine aynı sistem üzerinden eşleştirilmektedir. Her üreticinin tanımlanmış kodları, üretim ve çıkış lotları, kalite sonuç raporları sistemde kayıtlı olup bitmiş ürün üzerine uygulanan barkod etiketi ile izlenebilirlikte de hiç bir aksaklık yaşanmadan ürünler müşterilere sunulmaktadır.

Bahçeden sofraya kadar devam eden bu heyecan dolu yolculuğumuzda ; bizler şuna inanıyoruz ki müşterilerimiz Aksun ürünüyle renklenen sofralarından ne kadar mutlu kalkarsa; bizlerde o kadar başarılı oluyoruz.

Nice keyifli sofralara birlikte oturmak dileğiyle...